Zobacz na stronach » Wideo Kurs

Czym jest i do czego służy Squeeze Page

Autorem artykułu jest Michał Futera

Nazwa Squeeze Page może niewiele mówić jednak każdy z nas z pewnością spotkał ją już przeglądając zasoby Internetu. Otóż Squeeze Page to prosta strona internetowa o tematyce marketingowej. Schemat takiej strony to zazwyczaj jedynie strona główna zapełniona marketingową treścią. O czym dokładniej mówi ta strona?

Cóż, zacznijmy od tego, że większość stron internetowych na jakie wchodzimy jest zamykana po kilkudziesięciu sekundach. Specjaliści od marketingu głowili się jak temu zaradzić i w ten oto sposób powstały Squeeze Page. Choć jest to prosta strona, jej zadaniem jest przyciągnięcie uwagi i zaznajomienie się z jej treścią. Fachowo określa się, że Squeeze Page ma za zadanie nakłonić odwiedzającego do podjęcia jakiejś czynności. Najczęściej chodzi o podanie naszego maila w celu wysyłania potem dalszych informacji. W około 90% dzisiejsze Squeeze Page dotyczą zarabiania przez Internet.

Twórcy stron tworzą ładnie wyglądające strony, które mają przyciągnąć uwagę i przekonują do zarabiania przez Internet. Argumentują, że możliwe jest zarabianie mnóstwa pieniędzy w krótkim okresie czasu bez wychodzenia z domu. Przekonują, że jest to możliwe i jeżeli starcza jeszcze miejsca to przytaczają opinie innych ludzi, którzy sprawdzili ich system i są zadowoleni. Squeeze Page ciągle owiane są tajemnicą. Dlaczego? Otóż na tego typu stronach nigdy nie podaje się informacji jak zarobić. To zasada numer jeden. Podawane są możliwości wysokich zarobków w krótkim czasie, ale nigdy nie podawana jest metoda działania. Twórcy nie chcą jej udostępniać i w tym celu proszą o podanie maila w celu wysłania dalszych wskazówek. Jest to czysto marketingowy zabieg mający służyć osiągnięciu celu przez twórców takiej Squeeze Page czyli podania swojego maila. Okazuje się, że to naprawdę skuteczna i dobra metoda marketingowa jeżeli Squeeze Page stoi na wysokim poziomie i stworzony jest od podstaw z głową. Cóż, 3000zł miesięcznie bez wychodzenia z domu? – Wydaje się to takie piękne, że aż niemożliwe. Dlatego też znaczna część odwiedzających opuszcza taką stronę zwyczajnie uważając ją za oszustwo.

Z drugiej strony podając jedynie maila nic się tak naprawdę nie traci a przecież z której strony by nie patrzeć, można zyskać. W tym tkwi siła tej strony i wykorzystywanie jej przy zarabianiu online może okazać się kluczem do sukcesu. W Internecie praktycznie nie można znaleźć odpowiedzi na pytanie czy to naprawdę działa i czy autorzy strony faktycznie znaleźli złoty środek na dobry zarobek. Należy bowiem poddawać wątpliwości prawdziwość pozytywnych opinii na temat takiej metody zarabiania podawanej na Squeeze Page. To najprawdopodobniej jest kolejna część chwytu marketingowego mająca na celu jeszcze większe zaciekawienie odwiedzającego. Tego typu pozytywne opinie najczęściej są pisane przez samych twórców. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest jednak to, w jaki sposób twórcy Squeeze Page zarabiają na tego typu stronie, bo przecież zarabiać muszą. Jest to banalna strona, którą stworzyć można w kilka godzin, całkowicie pozbawiona reklam, które mogłyby przynieść dochód. Jedyną sensowną odpowiedzią na to pytanie jest fakt, że Squeeze Page jest jedynie wstępem, bramą do podjęcia dalszych czynności, które to dopiero pozwolą twórcom na zarobek.

Squeeze Page to model strony marketingowej, ale także sprzedażowej. W Squeeze Page chodzi o to, że chcą nam za darmo sprzedać wiedzę w zamian za podanie maila. Na pierwszy rzut oka jest to kompletny brak logiki, ale cała treść strony jest idealnie zaprojektowania i ma ona niejako bawić się z naszym mózgiem tak jak to robią reklamy telewizyjne. Ma oddziaływać na nasza podświadomość i zazwyczaj się to udaje. Kiedyś tego typu stron nie było. Internet się prężnie rozwija z każdym dniem i powstaje tego teraz mnóstwo. Widocznie jest w tym wszystkim możliwość zarobku, skoro para się tym tak wiele osób. Wątpliwości może dostarczać to, kto na tym i jak zarabia. Kiedy pojawiły się pierwsze Squeeze Page, z pewnością odniosły one szokujący sukces. Dlaczego? Użytkownicy Internetu nie byli odporni na "zarabianie w Internecie" Kiedy zaczęła się plaga tego tematu, a ludzie zobaczyli, że w większości przypadków jest to oszustwo, uodpornili się na tego typu strony. Jednakże ludzie wciąż masowo szukają sposobu na zarobek w Internecie i czasem sami zmuszają się aby uwierzyć w treści przekazywane przez Squeeze Page. Ogólna przyjęta zasada dla Squeeze Page jest taka. Odwiedzający ma dwie możliwości. Opuszcza stronę lub też robi to czego żądają czyli podejmuje pewne działanie. Cała sztuka polega na tym aby przekonać do siebie odwiedzającego stronę. Mówi się, że najlepszym w tej dziedzinie udaje się przekonać do treści około 50% odwiedzających. No właśnie. Dużo mówi się o treści tej strony, że jest najważniejsza, ale czego tak naprawdę ona dotyczy?

Zazwyczaj ująć ją można w jednym zdaniu „Zostań milionerem w dwa tygodnie” itp. Teraz pojawia się kolejne nurtujące pytanie. Bo również cały czas przewija się hasło „mail” Po co im ten mail? Przecież za uzyskanie czyjegoś maila nie można zarobić. Prawda jest taka, że zdobycie maila osoby potencjalnie zainteresowanej to połowa sukcesu. Osoba tworząca Squeeze Page na maila wysyła osobie dalsze informacje. Wysyła je sukcesywnie, każdego dnia. W mailach tych ukryte są linki partnerskie oraz reklamy tekstowe powiązane z tematyką naszej Squeeze Page. Tutaj właśnie leży kwestia zarabiania dzięki Squeeze Page. Dobrze przeprowadzona „akcja” naprawdę potrafi przynieść dobre dochody. Oczywiście dla twórcy Squeeze Page ponieważ odwiedzający nie zarobi na tym nic. No bo z jakiej racji? Wysyłane mu informacje są najczęściej zwykłą papką. Mają one przedłużyć okres oczekiwania na konkrety jeżeli można się tak wyrazić. Każdy mail mówi, że w następnym wysyłane będą dalsze cenne instrukcje i tak w kółko. „Seria maili” może być też potraktowana jako duży poradnik.Tylko poradnik o czym? No naturalnie o zarabianiu w Internecie z tym, że taki poradnik nie zawiera żadnych przydatnych informacji.

W Squeeze Page każde zdanie, każdy wyraz ma swój cel. Kolory, zdjęcia, podkreślanie wyrazów. To wszystko zostało idealnie zaprojektowane i ma swój cel. Jest to mechanizm, który niejako bawi się z nami. W Polsce nie jest to jeszcze tak popularna metoda zarabiania jak w powiedzmy w USA, ale widać już, że ten „przemysł” się rozrasta. Ciężko powiedzieć czy ten artykuł ma bardziej na celu przestrogę czy zachęcenie do tworzenia takich stron w celach zarobkowych. Prawda jest taka, że na Squeeze Page potrzeba dużo czasu i cierpliwości. Okazuje się, że łatwiej jest stworzyć i pozycjonować własną stronę internetową i umieszczać w niej reklamy. Jest to naprawdę prostszy mechanizm od Squeeze Page. Czy mniej skuteczny. To już zależy od samej strony i zaangażowania ludzi. Doszło już nawet do tego, że tworzone są Squeeze Page o tematyce Squeeze Page. O co chodzi? Treści przekazywane na naszej Squeeze Page dotyczą kursów jak zarobić na Squeeze Page. Paradoks? Przecież w ten sposób od razu ujawniamy cały sekret i cały "przekręt".

Otóż zapominamy chyba, że na Squeeze Page nie podajemy konkretów. Owijamy w bawełnę. Kluczem do sukcesu jest jak najdłuższe owijanie w bawełnę. Także przy wysyłaniu maili. Wysyłanie maili jest skuteczne do momentu kiedy odbiorca nie straci zainteresowania i będzie czekał na te maile. Przenieśmy się na grunt zarabiania online. Dzisiaj bardzo wiele osób chce zarabiać przez Internet. Jeżeli uda nam się znaleźć metodę, możemy zbudować o niej Squeeze Page. Możemy również wymyślić metodę. Zamydlić oczy i starać się przekonać, że jest ona prawdziwa. W Squeeze Page wszystkie chwyty są dozwolone. Okazuje się, że skutecznie przeprowadzona „kampania” potrafi przynieść naprawdę spore pieniądze. Pozostaje pytanie czy to jest uczciwe. I tak i nie. Z jednej strony podawanie informacji o dużych zarobkach w krótkim czasie to jedno wielkie oszustwo, z drugiej jednak na Squeeze Page kupujemy za darmo informacje, a te informacje są nam przekazywane. Gdyby nie to, że ludzie sami szukają sposobu na zarobek w Internecie to Squeeze Page prawdopodobnie by umarły. Jednakże kiedy ktoś wpisuje w wyszukiwarce „zarabianie w Internecie” to w tym momencie wpadamy w pułapkę Squeeze Page. Jedna strona w wyszukiwarce to około ? Squeeze Page na taką frazę.

Nie bez powodu tego typu strony są pozycjonowane. Pozycjonowanie to wydatek, ale twórcy mają na uwadze, że może to przynieść duże pieniądze. Mając do tego jeszcze specjalistów od reklamy, szansa na powodzenie staje się znacznie większa. To absolutnie nie jest proste. Do tego typu zarabiania w Internecie potrzeba czasu, a i wkładu własnego co zazwyczaj jest znaczną przeszkodą dla większości. Ludzie boją się w to angażować i wkładać pieniądze kiedy to wcale nie jest prosty biznes. Czytając ten artykuł można zdać sobie sprawę jak jest to skomplikowana rzecz i samemu można niekoniecznie sobie z tym poradzić. Wbrew pozorom są łatwiejsze sposoby na zarabianie w Internecie. Squeeze Page to dobry sposób jeżeli trochę się na tym znamy, mamy czas i trochę grosza. Potrafi to przynieść naprawdę wymierne korzyści. W innym wypadku doradza się marketing w Internecie, ale na inne sposoby. Otóż trzeba jeszcze powiedzieć, ze marketing w Internecie rządzi się bardzo brutalnymi prawami.

Marketing w Internecie uwielbia nabijać w butelkę i już dzisiaj stanowi około 30-40% zawartości całego Internetu. Przestroga: Wiara w to, że ktoś da nam w Internecie zarobić niewielkim nakładem pracy to bajka. W Internecie da się zarobić, ale w głównej mierze na naiwności ludzi i ich chęci zarobku. Zasada jest taka, że w Internecie nie można zarobić i się nie narobić. Tutaj z Internetem jest jak w życiu. Aby zarobić trzeba się troszeczkę napracować. Jeżeli jednak zdecydujemy się na Squeeze Page to przy włożeniu w to trochę pracy, z pewnością zaowocuje to zarobkiem. Czy większym czy mniejszym to już tak naprawdę nie zależy od nas tylko od ludzi, którzy odwiedzają naszą stronę Squeeze Page. Dla jednych jest to rzecz opłacalna, dla innych nie. Tak czy siak zarabianie online i Squeeze Page to tak naprawdę jedna bajka. Warto dodać, że w Squeeze Page wszystko jest zaprojektowane z góry. Wszystko opiera się o jeden schemat. Prawdopodobnie jest to jeden z czynników mających wpływ na spadek zainteresowania tego typu stronami bo nie ma co ukrywać, taki spadek jest obecnie odnotowywany. Ludzie uodparniają się na tego typu strony widząc w nich jedynie oszustwo. Trudno im się dziwić gdyż poniekąd Squeeze Page to oszustwo, ale z pewnością nie w takim stopniu jak np. buxy. Nie wszystkie naturalnie, ale przynajmniej część nich. Squeeze Page to nic innego jak strona marketingowa. Niczym nie różni się tak naprawdę od reklamy. Reklama nas ma do czegoś nakłonić, tak samo Squeeze Page ma nas do czegoś nakłonić. Czy reklama jest legalna? Jest. Tak samo sprawa wygląda ze Squeeze Page. Żadna reklama nie mówi prawdy tylko półprawdę lub w ogólnie nie mówi prawdy. Squeeze Page nie różni się i w tym względzie niczym. Jest to jedna z form reklamacyjnych przeniesiona na realia internetowe.

Mechanizmem działania różni się jednak od większości form marketingu w Internecie. System działania Squeeze Page nie polega na tym, że to strona ma zarobić. Unikalne tutaj jest to, że strona jest jedynie zachętą, przykrywką do dalszego działania. Wysyłamy maile, w których w bardzo sprytny sposób ukryte są reklamy tematycznie właściwie takie same i to one przynoszą nam dochód, a nie sama strona Squeeze Page. Łatwo bowiem jest zauważyć, że jest to strona pozbawiona reklam całkowicie. Gdzie leży jednak klucz do sukcesu Squeeze Page? Oczywiście w odwiedzających stronę. Co zrobić, żeby ich nakłonić do działania? Trzeba sprawić aby uwierzyli w treść na stronie. A żeby w to uwierzyli musi być spełnione kilka punktów. Pierwszy z nich to naturalnie wygląd stronty. Nie może to być absolutnie sam tekst. Muszą być obrazki, schematy, a wszystko to ubrane w ładne barwy. Jeżeli taka forma jest zachowana to przeważnie odwiedzający już jest nasz. Inna rzecz, że odwiedzający najczęściej nie jest przypadkowy. Najczęściej jest to osoba, która sama szuka możliwości zarobku i wtedy trafia na nasz Squeeze Page. Wszystko to jest bardzo dobrze przemyślane i przygotowane. Ale to wymaga czasu i przede wszystkim umiejętności. W tej formie marketingu pieniądze tak naprawdę liczą się znacznie mniej niż umiejętność przekazywania informacji i wiedza w zakresie marketingu.
_ _ _ _ _


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:





Tweetnij