Zobacz na stronach » Wideo Kurs

Co powinieneś wiedzieć o Internecie

Autorem artykułu jest Magdalena Banach


Internet jako globalna sieć komputerowa stał się najważniejszym narzędziem na wielu płaszczyznach życia współczesnego człowieka. Choć mamy z nim do czynienia na co dzień, nasza uwaga zwykle skupia się tylko na jego pozytywnych stronach.
 
Choć Internet to dla wielu z nas narzędzie codziennego użytku, to wciąż popełniamy błędy podczas pracy, nauki czy rozrywki, której może być on źródłem. Dużo mówi się na temat bezpieczeństwa w sieci, zagadnienie to może dotyczyć zarówno strony technicznej jak i naszego bezpieczeństwa w kontaktach z innymi ludźmi i podczas udzielania się na forach dyskusyjnych, czy w serwisach społecznościowych. Szukając informacji w Internecie, warto mieć na uwadze, że stał się on narzędziem marketingowym, za pomocą którego różne firmy próbują przekonać nas do swoich produktów i usług...

wiedza o internecieInternet – arena działań
marketingowych

Coraz bardziej powszechny dostęp do Internetu powoduje, że korzystają z niego osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, wykształceniu i pracujące na wszystkich możliwych szczeblach zatrudnienia. Rosnące zapotrzebowanie pociągnęło za sobą rozwój technologii, która daje nam szybki internet umożliwiający zarówno pracę jak i rozrywkę, stąd też Internet stał się główną areną dla działań marketingowych. Czy niesie to ze sobą jakieś ryzyko? Na pewno zdarza się, że nieświadomie chłoniemy treści reklamowe, gdyż specjaliści potrafią bardzo skutecznie przemycać je do rozmaitych serwisów tematycznych. O ile podane informacje są poprawne merytorycznie, to nie ma się czego obawiać i na pewno nie jest to tak irytujące jak nachalna reklama w postaci wyskakujących banerów graficznych, która potrafi skutecznie wypłoszyć nas z danej strony internetowej.
 
Internet – korzystaj z głową

Internet jest także bezcennym medium, czerpiemy z niego informacje polityczne i gospodarcze, sprawdzamy pogodę, program telewizyjny, czytamy wirtualne gazety, śledzimy blogi znanych i mniej znanych osób, słuchamy muzyki, a posiadając specjalne pakiety telewizyjne, możemy nawet oglądać filmy. Różnorodność jaką daje nam ta globalna sieć sprawia, że wiele osób kończy i zaczyna swój dzień przed monitorem komputera. Tak więc niewłaściwe korzystanie z tego wynalazku może przynieść spore problemy, co najlepiej obrazują przypadki uzależnienia od Internetu a nawet konkretnych serwisów! Ostatnio prawdziwym źródłem uzależnień stał się bijący rekordy popularności Facebook. Łatwo ulec pokusie, gdyż daje ona coś w rodzaju podglądania innych przez dziurkę od klucza, a słabość ta jest po prostu wpisana w naturę człowieka. Dlatego warto wyznaczyć sobie pewne granice czasowe korzystania z Internetu, a jeśli jest on narzędziem naszej pracy, to trzymajmy się zasady, by czas wolny spędzać już poza wirtualnym światem.

Warto wiedzieć

Zagrożenia w wirtualnym świecie natury technicznej, to przede wszystkim wirusy komputerowe, które mogą przyczynić się do utraty nawet całej bazy danych Twojego komputera! Wyobrażasz sobie, że nagle znikają zdjęcia Twoich dzieci z ostatnich kilku lat, praca naukowa nad która spędziłeś pół roku, ważne dane Twojej firmy, informacje o kontach bankowych? Dlatego zadbaj o to, by mieć aktualne oprogramowanie antywirusowe! Bądź też czujny korzystając z Internetu i edukuj swoje dzieci, by wiedziały o zagrożeniach istniejących w wirtualnym świecie. Specjaliści przestrzegają przed wzrostem stron internetowych, na których hakerzy umieszczają kody, za pomocą których infiltrują komputer w celu zdobycia danych, na przykład umożliwiających operacje na naszym koncie bankowym. Aby zapobiec utracie tak ważnych dokumentów sporządzaj ich kopie, a w miarę możliwości postaraj się, by inni członkowie rodziny w celach rozrywkowych korzystali z drugiego komputera.
_ _ _ _ _

Magdalena Banach http://www.inet-partner.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl 

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij