Zobacz na stronach » Wideo Kurs

Wejdź z video do e-commerce!

Autorem artykułu jest agata

Videomarketing to dziś jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. Świetnie sprawdza się jako narzędzie do promowanie własnych produktów i usług, bez względu na branżę i rodzaj oferty.


Video na stronie nie tylko wpływa na poprawę dialogu pomiędzy klientem, a firmą ale także zwiększenie odwiedzalności strony nawet o 400%!


W przypadku sklepu internetowego materiał video to ciekawa alternatywa dla długich i nudnych opisów produktów. Dzięki filmowi można pokazać o wiele więcej – nie tylko to jak produkt wygląda ale też co można z nim zrobić, jakie są możliwości jego użytkowania.


Co prawda handel elektroniczny w Polsce kwitnie jednak nadal musimy liczyć się z pewną dozą ostrożności i braku zaufania. Barierą przy zakupach online może też być zbyt mała wiedza odnośnie informatycznych technologii. I tu z pomocą przychodzi video w postaci filmu instruktażowego. Może on np. Przedstawiać proces dokonywania rezerwacji online, wysyłania zapytania ofertowego czy przechodzenia krok po kroku przez proces zakupowy.


Film to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie zaufania klientów do firmy. Za pomocą filmu możesz pokazać swój zespół, jak się u Was pracuje itp. Pokazanie ludzkiej strony biznesu z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek sprzedawcy.


Treść to nie wszystko co dziś się liczy. Ważna jest także jakość. Oczywiście możesz samodzielnie nakręcić filmik prezentujący Twoje produkty/usługi, jeśli jednak będzie to bardziej skomplikowany materiał lepiej powierzyć jego realizację profesjonalistom.


Filmik wystarczy potem zamieścić w sieci na różnego rodzaju serwisach typu: YouTube, Twitter, Vimeo. Będzie to darmowa reklama Twoich produktów lub usług. Film umieść także na stronie swojej firmy/sklepu gdzie będzie zajmował stałe miejsce.
_ _ _ _ _

agata b.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij